Zalety używania peelingów do twarzy


Absolutną podstawą twojej domowej pielęgnacji powinno być systematyczne usuwanie i złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Nawet jeśli go nie widzisz, musisz wiedzieć, że komórki twojej skóry z czasem po prostu obumierają. Powinnaś się ich zatem na bieżąco pozbywać, jeżeli chcesz chwalić się czystą, promienną i idealnie gładką cerą. Na nieoczyszczonej skórze twarzy żaden makijaż nie będzie wyglądać dobrze. Jeśli możesz, staraj się wykonywać specjalne peelingi medyczne Poznań. Opcjonalnie zastępuj je peelingami enzymatycznymi lub – o ile dobrze je tolerujesz – tymi mechanicznymi.

Taki peeling wyraźnie wspomoże regenerację twojej skóry, zwłaszcza jeśli zaczniesz go stosować regularnie, czyli na ogół raz w tygodniu. A pamiętaj, że z wiekiem nie stajesz się coraz młodsza. Niestety, ale jest przeciwnie, a procesom starzenia podlega także twoja skóra. W wieku dwudziestu lat może się ona regenerować w przeciągu zaledwie czterech tygodniu, jednakże już w momencie, gdy przekraczasz trzydziestkę, ten proces odnowy wydłuża się aż o kilkanaście dni. Martwych komórek skóry jest coraz więcej. To z kolei sprawia, że twoja cera staje się szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Zmarszczki stają się na niej coraz bardziej widoczne i nawet mocny makijaż nie jest w stanie całkowicie ich ukryć.

Peeling do twarzy wspomaga więc naturalną regenerację twojej skóry. Złuszcza jej wierzchnią warstwę, usuwając też jej obumarłe komórki. Dogłębnie oczyszcza cerę. Tym sposobem sprawia też, że inne wykonywane zabiegi pielęgnacyjne działają na nią znacznie lepiej. Nawet najlepszy krem nie przyniesie ci żadnych efektów, jeżeli zostanie nałożony na cerę, która nie będzie w stanie go wchłonąć. Peelingi medyczne Poznań mogą ponadto poprawić działanie innych produktów kosmetycznych. Oczyszczona skóra znacznie lepiej radzi sobie z wchłanianiem kremów czy serum.

Prawdopodobnie nie trzeba cię już więcej przekonywać do tego, że warto używać różnych peelingów i warto robić to regularnie. Znakomicie regenerują one skórę, wygładzają ją i nadają jej pięknego blasku. Mogą nawet spłycać i zmniejszać zmarszczki oraz łagodzić stany zapalne. To wielofunkcyjne produkty o wszechstronnym działaniu.